Portál pro rodiče a jejich děti

Chystáte se do porodnice? Řešíte problémy Vašeho malého, anebo velkého školáka? Přemýšlíte, jak zabavit předškoláky? Nevíte si rady se svým miminkem? Internetový portál Rodicum.cz Vám poradí, jak úspěšně zvládnout výchovu dítěte každého věku.

Centrem dění rodina
Jak už sám název portálu www.rodicum.cz napovídá, že centrem dění je rodina a její členové. Děti, rodiče, prarodiče a všichni ostatní, kteří ovlivňují rodinné dění. Abyste snadno našli to, co Vás nejvíce zajímá, jsou jednotlivé články přehledně rozděleny do příslušných kategorií, například těhotenství, miminko, batole, předškoláci, školáci, dospívání, výchova, vztahy, bydlení a další. Velké oblibě se rovněž těší sekce maminky a tatínkové, kde maminky najdou praktické tipy, jak se po porodu dostat znovu do formy, proč je dobré navštěvovat mateřská centra, anebo jak zařídit, aby Vás děti nepřipravily o partnerský život. K navštěvovaným odkazům rovněž patří poradna výživa a kojení a diskuze. Diskuze otvírá prostor k řešení různých otázek, jako je třeba mateřská dovolená či porod. Novinky na trhu přináší zajímavé inspirativní tipy.  

Sekce nejen o dětech
Mezi nejčtenější kategorie patří těhotenství týden po týdnu. V tomto seriálu o těhotenství se budoucí maminky dočtou mnoho zajímavého o svém stavu, stejně jako o tom, jak se postupně vyvíjí jejich miminko. Ve kterém týdnu těhotenství má plně vyvinuté své orgány, kdy už má plně vyvinutou páteř, a jak se mění jeho průměrná délka a hmotnost. V jednotlivých dílech seriálu o těhotenství nechybí ani praktické rady, například, jak rozeznat poslíčky od kontrakcí vedoucích k porodu, čeho se v těhotenství vyvarovat, jaký si vybrat sport, anebo co v průběhu těhotenství jíst, a co naopak raději nejíst. Pokud čekáte miminko a ještě si nejste jisti, jaké mu vyberte jméno, můžete načerpat inspiraci načerpat v sekci jména pro miminka. Nenajdete zde pouze česká jména, ale také jména, která nosí děti v sousedním Německu, anebo ve vzdálenějším Řecku. Nastávající maminky rovněž oceňují, že si v sekci moje těhotenství mohou vyměnit pocity a zkušenosti s ostatními maminkami. Na těhotenství týden po týdnu navazuje seriál první rok miminka, který Vám poradí, jak pečovat o miminko od narození až do jeho prvních narozenin. A aby toho nebylo málo, v sekci První rok batolete na Vás čeká reality show. Její hlavní hrdina, roční Míšánek zde prostřednictvím své maminky popisuje, jak poznává svět. Náležitou pozornost rovněž věnujeme starším dětem a teenagerům. Milí rodičové, nalistujte věkovou kategorii, anebo sekci, která Vás nejvíce zajímá!